Cautarea rapida a informatiilor pe situl www.lmcpascani.ro



Login

BIBLIOTECA


Untitled Document

LICEUL TEORETIC “MIRON COSTIN” PAŞCANI

Rezultate obţinute la Olimpiadele Şcolare
An şcolar 2014-2015

Nr. Crt.

Obiectul

Faza

Premiul Obţinut

Nume şi prenume Elev

Clasa

Profesor Coordonator

1

Limba Franceza

Nationala

mentiune

Haratu Codrin

VIII

Haratu Mihaela

2

Ed Muzicala

Etapa zonala

III

Corul Raza de Soare

-----

Paval Cristina

3

Limba Franceza

Judeteana

I

Haratu Codrin

VIII

Haratu Mihaela

4

Limba Franceza

Judeteana

I

Haratu Mihnea

VII

Hritcu Gabriela

5

Limba Franceza

Judeteana

III

Negru Zenaida

IX

Dascalita Elena

6

Limba Franceza

Judeteana

M

Rotariu Oana

XI

Dascalita Elena

7

Limba Romana

Judeteana

I

Boghean Alexandra

XII

Baciu Simona

8

Limba Romana

Judeteana

I

Rotariu Oana

XII

Baciu Simona

9

Limba Romana

Judeteana

I

Haratu Codrin

VIII

Haratu Ionut

10

Ed Muzicala

Judeteana

I

Corul „Raza de soare”

 

Paval Cristina

11

Ed Muzicala

Judeteana

I

Groza Ioana

IX

Paval Cristina

12

Ed Muzicala

Judeteana

I

Samson Catalin Marian

XII

Paval Cristina

13

Ed Plastica

Judeteana

I

Ungureanu Raluca

VI

Luca Ionela

14

Ed Plastica

Judeteana

I

Puiu Ioana Stefania

VIII

Luca Ionela

15

Ed Plastica

Judeteana

I

Harasim Iona

IX

Luca Ionela

16

Ed Plastica

Judeteana

I

Luca Eliza

XI

Luca Ionela

17

Ed Plastica

Judeteana

I

Zabulic Andreea

XI

Luca Ionela

18

Limba Romana

Judeteana

II

Valuianu Florin

XII

Ungureanu Maria

19

Limba Romana

Judeteana

II

Nemtanu Bianca

XII

Ungureanu Maria

20

Limba Romana

Judeteana

II

Turcu Maria Diana

IX

Baciu Simona

21

Limba Romana

Judeteana

II

Tesu Georgiana

VIII

Haratu Ionut

22

Limba Romana

Judeteana

II

Anghelus Maria

VIII

Haratu Ionut

23

Limba Romana

Judeteana

II

Badarau Catalina

VI

Suna Viorica

24

Limba Romana

Judeteana

II

Hobinca Flavian

VI

Suna Viorica

25

Lb Franceza

Judeteana

II

Plesca Maria Loredana

VIII

Haratu Mihaela

26

Lb Franceza

Judeteana

II

Sofia Lavinia

VIII

Haratu Mihaela

27

Religie

Judeteana

II

Grosu Elena

VII

Ghiorghiu Monica

28

Ed Muzicala

Judeteana

II

Ungureanu Petru

XI

Paval Cristina

29

Ed Muzicala

Judeteana

II

Neamtu Elena

X

Paval Cristina

30

Lb Franceza

Judeteana

III

Negru Zinaida

XII

Dascalita Elena

31

Lb Franceza

Judeteana

III

Boghean Alexandra

XII

Dascalita Elena

32

Lb Engleza

Judeteana

III

Tesu Georgiana

VIII

Vieru Irina

33

Lb Romana

Judeteana

III

Creanga Cristina

V

Suna Viorica

34

Ed Plastica

Judeteana

III

Agache Teodora

VII

Luca Ionela

35

Ed Plastica

Judeteana

III

Casian Delia

VII

Luca Ionela

36

Ed Plastica

Judeteana

Mentiune

Andrei Catarina

VI

Luca Ionela

37

Ed Plastica

Judeteana

Mentiune

Frija Alexandra

VI

Luca Ionela

38

Ed Plastica

Judeteana

Mentiune

Hrostea Carmen

VII

Luca Ionela

39

Ed Plastica

Judeteana

Mentiune

Judele Madalina

VII

Luca Ionela

40

Ed Plastica

Judeteana

Mentiune

Acatincai Elena

VIII

Luca Ionela

41

Lb Romana

Judeteana

Mentiune

Plesca Maria

VIII

Haratu Ionut

42

Logicã, Argumentare Şi Comunicare

Judeteana

Mentiune

Antal  Andreea Petronela

XII

Ilade Felix

43

Religie

Judeteana

Mentiune

Lupu Paula

VII

Ghiorghiu Monica

44

Lb Engleza

Judeteana

Mentiune

Haratu Mihnea

VII

Vieru Irina

45

Lb Engleza

Judeteana

Mentiune

Haratu Codrin

VIII

Vieru Irina

46

Lb Engleza

Judeteana

Mentiune

Zabulic Andreea

XI

Marcu Popa Adina

47

Lb Franceaza

Judeteana

Mentiune

Rotariu Oana

XII

Dascalita Elena

48

Matematica

Judeteana

Mentiune

Harasim Malina

V

Anusca Mihaela

49

Logică, Argumentare Şi Comunicare

Judeteana

Premiu Special

Rotariu Oana

XII

Ilade Felix

 

Rezultate obţinute la Concursuri Şcolare
An şcolar 2014-2015, semestrul I

Nr crt

Nume concurs

Tip concurs

Premiul obtinut

Nume si prenume elev

clasa

profesor

1

Concursului de Chimie Academician Cristofor Simionescu

interjudeţană

premiul I

Vasluianu Florin Alexandru

XII

Cornea Elena

2

Concursului de Chimie Academician Cristofor Simionescu

interjudeţană

menţiune

Pricop Denis Nicolae

XII

Cornea Elena

3

Concursului de Chimie Academician Cristofor Simionescu

interjudeţană

menţiune

Ion Nela,

IX

Cornea Elena

4

Concursului de Chimie Academician Cristofor Simionescu

interjudeţană

menţiune

Vasluianu Tudor Gabriel

IX

Cornea Elena

5

Concursului de Chimie Academician Cristofor Simionescu

Interjudeţană\-echipe

premiul al II-lea

Vasluianu Florin Alexandru XIIF, Pricop Denis Nicolae XII I, Ion Nela IX D, Vasluianu Tudor Gabriel IX D,  Baba Alexandru Ionuţ X E, Axinte Ionela X E, Moglan Mălina Ioana IX D

 

Cornea Elena

6

Lb Engleza-Spoken English

interjudeţană

premiul al III-lea

Lucaci Cosmin

XII

Suficeanu Geanina Nicoleta

7

Lb Engleza-Spoken English

interjudeţană

premiul al III-lea

Soreanu Octavian

XI

Suficeanu Geanina Nicoleta

8

Smart

National-Baraj

II

Pasat Matei

VIII

Ratoi Geanina

9

Smart

National-Baraj

II

Haratu Mihnea

VII

Vieru Irina

10

Smart

National-Baraj

III

Moglan Eliza

IV

Ratoi Geanina

11

Smart

National -Baraj

III

Bostan Bogdan

III

Ratoi Geanina

12

Smart

National-Baraj

III

Tofan Alexia

I

Filip Voica

13

Smart

National-Baraj

II

Onu Delia

I

Filip Voica

14

Smart

National-Baraj

I

Bucovanu Tudor

0

Marcu-Popa Adina

15

Smart

National-Baraj

I

Haldan Sebastian

0

Pasat Carmen

16

Smart

National-Baraj

I

Bran Alina

0

Pasat Carmen

17

Smart

National-Baraj

I

Maricuta Matei

0

Pasat Carmen

18

Concursul de fizica “Phi”

National

mentiune

Costan Tudor

VI

Buchila Daniela

19

Concursul interdisciplinar „Sfântul Nicolae văzut prin ochi de copil”
premiulal III-lea

Zonal

I

Hrostea Carmen

VII

Ghiorghiu Monica

20

Concursul interdisciplinar „Sfântul Nicolae văzut prin ochi de copil”
premiulal III-lea

Zonal

III

Lazar Larisa

VII

Ghiorghiu Monica

21

Concursul interdisciplinar „Sfântul Nicolae văzut prin ochi de copil”
premiulal III-lea

Zonal

II

Chihaia Loredana

VII

Ghiorghiu Monica

22

Concursul interdisciplinar „Sfântul Nicolae văzut prin ochi de copil”
premiulal III-lea

Zonal

I

Panainte Alexandra

V

Popa Irina

23

Concursul interdisciplinar „Sfântul Nicolae văzut prin ochi de copil”
premiulal III-lea

Zonal

I

Atudorei Georgiana

V

Popa Irina

24

Concursul de fizica “Phi”

National

III

Prisacariu Stefan

IX

Cazacu Davidescu Ion

 

Rezultate obţinute la Concursuri Şcolare
An şcolar 2014-2015, semestrul al II-lea

 

Nr crt

Nume concurs

Tip concurs

Premiul obtinut

Nume si prenume elev

clasa

Profesor

1

Concursul National de Matematica COMPER

national(Etapa II)

III

Lupu Iulia

VIII C

Pintilie Paul

2

Concursul National de Matematica COMPER

national(Etapa II)

III

Poleac Alexandra

VIII C

Pintilie Paul

3

Concursul National de Matematica COMPER

national(Etapa II)

III

Draganescu Bianca

VIII C

Pintilie Paul

4

Concursul National de Matematica COMPER

national(Etapa II)

mentiune

Birsan Cristiana

VIII C

Pintilie Paul

5

Concursul National de Matematica COMPER

national(Etapa II)

mentiune

Hobinca Miriam

VIII C

Pintilie Paul

6

Concursul National de Matematica COMPER

national(Etapa II)

mentiune

GhiorghiuVasile

VIII C

Pintilie Paul

7

Concursul National de Matematica COMPER

national(Etapa III)

II

Lupu Iulia

VIII C

Pintilie Paul

8

Concursul de creativitate “Stefan Procopiu"

judetean

Diploma Arhimede

Vasluianu Tudor-Gabriel

IX D

Cazacu-Davidescu Ion

9

Concursul de creativitate “Stefan Procopiu"

judetean

Diploma Arhimede

Ojica Marius

IX F

Cazacu-Davidescu Ion

10

Concursul de creativitate “Stefan Procopiu"

judetean

Diploma Arhimede

Prisacariu Stefan

IX E

Cazacu-Davidescu Ion

11

Concursul de creativitate “Stefan Procopiu"

judetean

Diploma Newton

Ojica Marius, Prisacariu Stefan, Vasluianu Tudor, Simionescu Ionut

 IX

Cazacu-Davidescu Ion

12

Concursul de creativitate “Stefan Procopiu"

judetean

Diploma Jules Verne

Duduman Bianca, Moglan Andreea, Costea Bianca, Stefan Malina, Strachinaru Alin

X E

Cazacu-Davidescu Ion

13

Concursul de creativitate “Stefan Procopiu"

judetean

Diploma Arhimede

Pertu Anca

IX D

Cazacu-Davidescu Ion

14

Concursul HighSchool Science Projects

interjudetean

Menţiune

Grigoriu Ioana, Duduman Bianca Elena, Corcodel Ştefania, Martinaş Alexandra, Axinte Ionela

X E

Cornea Elena, Cazacu Davidescu Ion

15

Concursul interdisciplinar  Magia MaST

judetean

II

Ion Nela

IX D

Cornea Elena, Crăciun Alina, Cazacu Davidescu Ion, Mocanu Roxana, Ioniţă Dana.

16

Concursul interdisciplinar  Magia MaST

judetean

menţiune

Moglan Mălina Ioana

IX D

Cornea Elena, Crăciun Alina, Cazacu Davidescu Ion, Mocanu Roxana, Ioniţă Dana.

17

Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"

interjudetean

Diploma Jules Verne

Duduman Bianca, Moglan Andreea, Costea Bianca, Stefan Malina, Strachinaru Alin

X

Cazacu-Davidescu Ion

18

Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"

interjudetean

Diploma Arhimede

Pertu Anca

IX

Cazacu-Davidescu Ion

19

Concursul interdisciplinar Infochim

interjudetean

menţiune

Vasluianu Florin Alexandru
Nichitoaia Diana Ioana

XIIF
XIC

Cornea Elena Tîrpescu Marian

20

Concursul HighSchool Science Projects

interjudetean

menţiune

Apetrei Roxana Ana-Maria, Bîlcu Teodor Silviu, Jora Alexandru, Albu Andreia, Blejuşcă Oana

XI E

Lupuleasa Dana Elena

21

Cangurul lingvist-limba franceza

national

I

Haratu Codrin Cristian

VIII A

Haratu Mihaela

22

Cangurul lingvist-limba franceza

national

II

Haratu Mihnea Petru

VII A

Hritcu-Mesenschi Gabriela

23

Concurs Arpf

international

II

Buta Ionela

 

Dascalita Elena

24

Concurs Arpf

international

II

Rotariu Oana

 

Dascalita Elena

25

Concursul "Adolf Haimovici"

judetean

III

Vasluianu Tudor

IX

Craciun Alina

26

Concursul "Adolf Haimovici"

judetean

menţiune

Ion Nela

IX

Craciun Alina

27

Concursul "Adolf Haimovici"

judetean

menţiune

Paraoanu Diana Iulia

IX

Bradateanu Corneliu

28

Concursul "Adolf Haimovici"

judetean

menţiune

Duduman Bianca Elena

X

Bradateanu Corneliu

29

Concursul "Adolf Haimovici"

judetean

menţiune

Blejusca Oana Maria

XI

Craciun Alina

30

Concursul "Adolf Haimovici"

judetean

I

Pristavu Ionela Larisa

XII

Bradateanu Corneliu

Festivalul "Hai la teatru"  Luceafarul Iasi -  Premiul  special pentru interpretare -Ruxandra Drumariu 9 E
Premiul special pentru interpretare - Carina Duduman 9 E
Premiul special pentru omogeneitatea trupei - Fenomenalii Juniori 

 

REZULTATELE OBŢINUTE DE ELEVII CLASELOR I – IV
LA CONCURSURILE ŞCOLARE DIN ANUL ŞCOLAR 2014-2015

NR. CRT

NUMELE SI PRENUMELE

CONCURSUL

PREMIUL OBTINUT

INVATATORUL

OBSERVATII

1

Bran Alina

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Carmen Pasat

 

2

Barsan Denisa

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Carmen Pasat

 

3

Paulet Daria

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Carmen Pasat

 

4

Irimia Amalia

Concurs National „Euclid”

I

Ecaterina Alecsa

 

5

Casian David

Concurs National „Euclid”

I

Ecaterina Alecsa

 

6

Mihaila A.

Concurs National „Euclid”

I

Ecaterina Alecsa

 

7

Buta Darius

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Sandina Toma

 

8

Grigoroae Amalia

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Sandina Toma

 

9

Buta Darius

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Sandina Toma

 

10

Dolhascu Mihaela

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Voica Filip

 

11

Oancea Diana

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Voica Filip

 

12

Ungureanu Sara

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Voica Filip

 

13

Dolhascu Mihaela

Concurs National „Euclid”

I

Voica Filip

 

14

Tofan Alexia

Concurs National „Euclid”

I

Voica Filip

 

15

Copcea Denisa

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Marius Grosu

 

16

Burcus Darius

Concurs National „Euclid”

II

Marius Grosu

 

17

Rusu Andrei

Concurs Judetean „Datini la romani”

I

Marius Grosu

 

18

Pristavu Ana- Maria

Concurs Judetean „Datini la romani”

I

Marius Grosu

 

19

Ghilan Alexandra

Concurs Judetean „Datini la romani”

I

Marius Grosu

 

20

Florea Catalin

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Ema Grigore

 

21

Stan Raluca

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Ema Grigore

 

22

Toma Cosmin

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Ema Grigore

 

23

Mandric Antonio

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

III

Ema Grigore

 

24

Pantiru Alexia

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Liliana Iordachioaia

 

25

Cotolici Stefan

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Liliana Iordachioaia

 

26

Lupei Daria

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Liliana Iordachioaia

 

27

Toma Ioana

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Liliana Iordachioaia

 

28

Dominte Iulian

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Liliana Iordachioaia

 

29

Nicolau Alexia

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Liliana Iordachioaia

 

30

Pantiru Alexia

Concurs Judetean „Fii inteligent la matematica”

100p

Liliana Iordachioaia

 

31

Cotolici Stefan

Concurs Judetean „Fii inteligent la matematica”

100p

Liliana Iordachioaia

 

32

Taralunga Alex

Concurs Judetean „Fii inteligent la matematica”

100p

Liliana Iordachioaia

 

33

Dominte Iulian

Concurs Judetean „Fii inteligent la matematica”

96,25p

Liliana Iordachioaia

 

34

Nicolau Alexia

Concurs Judetean „Fii inteligent la matematica”

95p

Liliana Iordachioaia

 

35

Pantiru Alexia

Concurs National „Comunicare. Ortografie. Ro”

100p

Liliana Iordachioaia

 

36

Lupei Daria

Concurs National „Comunicare. Ortografie. Ro”

100p

Liliana Iordachioaia

 

37

Barcau Casian

Concurs National „Comunicare. Ortografie. Ro”

97p

Liliana Iordachioaia

 

38

Paraiala Daria

Concurs National „Comunicare. Ortografie. Ro”

95p

Liliana Iordachioaia

 

39

Huci Rares

Concurs National „Comunicare. Ortografie. Ro”

92p

Liliana Iordachioaia

 

40

Buha Isabela

CONCURS NATIONAL “SMART”

II

Larisa Bostan

 

41

Rusu Alexia

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Larisa Bostan

 

42

Ungureanu Catalina

Concurs Judetean „Datini la romani”

I

Larisa Bostan

 

43

Hrisca Daniel

„Cangurasul matematic”

II

Larisa Bostan

 

44

Buha Isabela

Concurs Judetean „Datini la romani”

I

Larisa Bostan

 

45

Stratulat Robert

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Nicoleta Ancuta

 

46

Rusu Alexia

Concurs Judetean „Datini la romani”

I

Nicoleta Ancuta

 

47

Ignat Maria

Concurs Judetean „Datini la romani”

I

Nicoleta Ancuta

 

48

Iancu Eliazar

Consurs de sah

I

Nicoleta Ancuta

 

49

Rosu Bianca

Olimpiada Lb. romana

Mentiune

Maria Apostol

 

50

Bostan Bogdan

Olimpiada Lb. romana

II

Maria Apostol

 

51

Ciuciu Emanuel

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Maria Apostol

 

52

Ciuciu Iulia

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Maria Apostol

 

53

Iftimie Andreea

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Maria Apostol

 

54

Muraru  Radu

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Mariana Tarcan

 

55

Grigoroae Teodor

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Mariana Tarcan

 

56

Moneaga Teodor

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Mariana Tarcan

 

57

Balan Teodor

„Cangurasu matematic”

II

Mariana Tarcan

 

58

Nicolau Petru

„Cangurasu matematic”

II

Mariana Tarcan

 

59

Anusca Andrei

Concurs Judetean „Florica T. Campan”

Mentiune

Cristiana Sorohan

 

60

Tcaci Alexandru

Concurs Judetean „Florica T. Campan”

Mentiune

Cristiana Sorohan

 

61

Apostol Daria

Concurs Judetean „Micii matematicieni”

Mentiune

Cristiana Sorohan

 

62

Anusca Andrei

Concurs Judetean „Micii matematicieni”

Mentiune

Cristiana Sorohan

 

63

Rusu Ioana

Concurs Judetean „Micii matematicieni”

Mentiune

Cristiana Sorohan

 

64

Tcaci Alexandru

Concurs Judetean „Micii matematicieni”

Mentiune

Cristiana Sorohan

 

65

Anusca Andrei

Concursul Judetean „Praslea cel istet”- Lb.romana

I

Cristiana Sorohan

 

66

Tcaci Alexandru

Concursul Judetean „Praslea cel istet”- Matematica

I

Cristiana Sorohan

 

67

Tcaci Alexandru

Concurs National „Primavara in satul romanesc”

II

Cristiana Sorohan

 

68

Tcaci Alexandru

Concurs National „Orientare turistica”

II

Cristiana Sorohan

 

69

Cozma David

Concurs National „Concurs National „Euclid” ”

I

Cristiana Sorohan

 

70

Nutu Alex

Concurs National „Concurs National „Euclid” ”

I

Cristiana Sorohan

 

71

Rosca Ionica

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

I

Adriana Apostol

 

72

Balan Andrea

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

II

Adriana Apostol

 

73

Antalute Sergiu

Concursul National Concurs Judetean „Fii inteligent la matematica”

I

Adriana Apostol

 

74

Oneata Emilia

Concursul National Concurs Judetean „Fii inteligent la matematica”

I

Adriana Apostol

 

75

Rosca Ionica

Concursul National Concurs Judetean „Fii inteligent la matematica”

I

Adriana Apostol

 

76

Balan Andrea

Concursul National Concurs Judetean „Fii inteligent la matematica”

II

Adriana Apostol

 

77

Rosca Ionica

Concurs National „Comunicare. Ortografie. Ro”

II

Adriana Apostol

 

78

Balan Andrea

Concurs National „Comunicare. Ortografie. Ro”

II

Adriana Apostol

 

79

Agrigoroaiei Matei

Concurs National „Euclid”

Mentiune

Gabriela Ionita

 

80

Plescan Andrei

Concurs National „Euclid”

Mentiune

Gabriela Ionita

 

81

Costan Mara

Concurs National „Euclid”

I

Natalia Prodan

 

82

Ghiroghiu Theodor

Concurs National „Euclid”

I

Natalia Prodan

 

83

Mancuta Cristian

Concurs National „Euclid”

I

Natalia Prodan

 

84

Gherman Alexandru

Concurs National „Euclid”

I

Natalia Prodan

 

85

Isachi Sofia

Concurs National „Euclid”

I

Natalia Prodan

 

86

Moglan Eliza

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

Mentiune

Natalia Prodan

 

87

Costan Mara

Concurs National „Tonitza si copiii”

II- participare directa

Natalia Prodan

 

88

Apostol
Claudia- Maria

Concurs National „Euclid”

II

Claudia Ardeleanu

 

89

Sihleanu Constantin

Concurs National „Euclid”

Mentiune

Claudia Ardeleanu

 

90

Apostol
Claudia- Maria

Concurs Judetean „Lectura in cuvant si imagine”

Mentiune

Claudia Ardeleanu